سفارش تبلیغ
صبا

گل نرگس Narcissus

مصاحبه با دکتر لنکرانی

سلام

دهه اول محرم رفته بودم شیراز برای تبلیغ، با واسطه یکی از دوستان، قرار ملاقات و مصاحبه با دکتر فراهم شد.

او را در دفتر کار بسیار بسیار ساده اش دیدم، گفت و گوی  نزدیک به یک ساعت طول کشید، مطلب زیر بخشی از مصاحبه یک ساعته بنده و دکتر است:

نگاهی به فعالیت های اجتماعی دکتر لنکرانی بعد از وزارت
خبرگزاری رسا ـ دکتر باقری لنکرانی وزیر سابق ارشاد با تأسیس کانون فرهنگی بصیرت به دنبال ایجاد راهکارهای جدید برای افزایش همکاری های اجتماعی مردم است.

دکتر کامران باقری لنکرانی، وزیر سابق بهداشت و درمان کشور و عضو هیأت مؤسس کانون فرهنگی بصیرت در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اعلام موجودیت این کانون گفت: کانون فرهنگی بصیرت، با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه های استان فارس و برخی معتمدین فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی در ادامه افزود: ما در بحث امور اجتماعی دچار غفلت هایی بوده ایم و این باعث شده است که حرکت های ماندگار نوعا با چالش هایی رو به رو باشد.

وزیر سابق بهداشت ابراز داشت: در این کانون تلاش داریم از طریق ارائه خدمات اجتماعی و پایه ریزی یک تعامل سه جانبه بین نخبگان، فرهیختگان و  متخصصان جامعه، اقشار عمومی و مردم و مسؤولان کشوری، نیاز های اجتماعی را با توان مردمی پاسخ دهیم.

وی تأکید کرد: در صدد هستیم تا فعالیت های اجتماعی را کانالی برای مباحث فرهنگی و اعتقادی قرار دهیم.

دکتر باقری لنکرانی با اشاره به این که از عمر کانون مدت زیادی نگذشته است و دارد مراحل قانونی ثبت خود را در وزارت کشور طی می کند، تصریح کرد: استقبال خیلی خوبی از کانون شده است و به نظر می آید اقشار فرهیخته جامعه علاقه مند هستند خارج از چارچوب موظفی در صحنه های اجتماعی حضور داشته باشند و توانمندی هایشان را برای اعتلای کشور به کار گیرند.

وی خاطر نشان کرد: چون محل کانون شهر شیراز و استان فارس است، عمده خدمات اجتماعی این کانون در شهر شیراز است و در صدد هستیم در عرصه هایی که کمتر نگاه دینی در خدمات اجتماعی حاکم بوده است وارد شویم.

دکتر باقری لنکرانی یادآور شد: مشاوره، خدمات حمایتی، توانمند سازی نسل جوان عرصه هایی است که کانون فرهنگی بصیرت به آن ها خواهد پرداخت.

وی بیان داشت: متاسفانه در این عرصه ها حتی مذهبیون ما هم که وارد شده اند، متأثر از نگاه سکولاری که از سوی سازمان های بین المللی طراحی شده بوده اند.

وزیر سابق بهداشت اضافه کرد: در بحث مهارت های زندگی، نوع حضور سازمان های حکومتی، متأثر از تعالیم سکولار غربی بوده است و جا دارد ما با توانمندی که در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی خود داریم، بتوانیم در این زمینه فعالیت تأسیسی داشته باشیم.

دکتر باقری لنکرانی تأکید کرد: یکی از ارکان کار ما ارتباط قوی با حوزه های علمیه است و در هیأت مؤسسه ما دو روحانی فرهیخته شیرازی حضور دارد و امیدوار هستیم بتوانیم ارتباط خوبی با حوزه های علمیه برقرار کنیم و مسیری برای آورده های دینی در عرصه های اجتماعی ایجاد کنیم.

گفتنی است، فرهیختگانی که تمایل به عضویت در کانون فرهنگی بصیرت را دارند می توانند به پایگاه این کانون به نشانی اینترنتی http://www.kanoonbasirat.ir مراجعه کنند./???/ت???/ف.